brandweer banner

 

Wat te doen bij brand

Bij brand is het van groot belang niet in paniek te raken. Het beste is om direct de brandweer via 1-1-2 te bellen en iedereen in huis te waarschuwen. Begin zo mogelijk zelf met blussen maar neem geen enkel risico. Sluit ramen en deuren van het brandende vertrek als het blussen niet lukt.

Als er veel rook vrijkomt, blijf dan laag bij de grond als u het huis verlaat.Rook verspreidt zich razendsnel en maakt de meeste slachtoffers.

Rol iemand die in brand staat over de grond en dek hem af met een deken of jas. Zet of leg het slachtoffer onder de koude douche of in een koud bad tot een arts aanwezig is.

Zorg dat de brandweer de woning goed kan bereiken. Wacht de brandweer op en geef informatie over gevaarlijke stoffen, gasflessen en andere eventuele gevaren en eventuele slachtoffers.